‘Kayserili Japon’ dünya devine CEO oldu: Hem Mustafa Kemal hem Erdoğan…

Yanmar Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, dünyanın en köklü motor üreticilerinden Japon devi Yanmar’ın CEO’su oldu. Shoshi, 2.5 milyar dolarlık Yanmar Agribusiness Global’i yönetecek…

Kayseri kökenli Japon vatandaşı olan Shoshi yaptığı açıklamada, “Bu yeni sorumluluk kariyerimde önemli bir adım ve önümde duran fırsatlar ve zorluklar beni heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“Yanmar Agribusiness Co. Ltd.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO rolünü üstlendiğimi duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu yeni sorumluluk kariyerimde önemli bir adım ve önümde duran fırsatlar ve zorluklar beni heyecanlandırıyor.

Yanmar Agribusiness, tarımsal inovasyonda tanınmış bir liderdir ve bu mirası geliştirmeye kararlıyım. Küresel tarım sektöründeki erişimimizi ve etkimizi genişletmeyi hedeflediğimiz için uluslararası iş genişlemesine odaklanmamız stratejiktir. Büyümeyi teşvik etmek, sürdürülebilirliği artırmak ve paydaşlarımıza değer katmak için yetenekli ekibimizle yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum. Birlikte bu yolculuğa çıkarken desteğiniz için teşekkür ederiz.”

MUSTAFA KEMAL ERDOĞAN SHOSHİ KİMDİR

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, 2006 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ‘Fizik’ Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamış, lisans eğitimi sırasında Freie Universitat Berlin bünyesinde ‘İşletme Yönetimi’ eğitimi almıştır. Shoshi; ana dilleri olan Japonca ve Türkçe haricinde, İngilizce ve Almanca konuşabilmektedir. Shoshi, Japonya temelli, sektöründe dünya lideri markaların Japonya merkezleri, Avrupa ve Türkiye iştiraklerinde satış ve iş geliştirme alanlarında çalıştıktan sonra; Türkiye’de demir döküm ağır sanayii lider firmasında Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlenmiştir. 2016 yılından itibaren Yanmar Holding bünyesinde çalışmakta, 2019 yılından günümüze kadar ise Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

(Kaynak: Yatırımlar Dergisi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir